Եւրոպական Ֆութպոլ. Շաբաթավերջին Կ՛աւարտին Անգլիոյ, Իտալիոյ Եւ Գերմանիոյ Ախոյեանութիւնները

Այս շաբաթավերջին իրենց աւարտին կը հասնին Անգլիոյ, Իտալիոյ եւ Գերմանիոյ ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումները, մինչ Սպանիոյ եւ Ֆրանսայի պարագային խումբերը մէկական հանգրուան եւս ունին կատարելիք:

Ստորեւ` մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը).

 

ԱՆԳԼԻԱ. 38-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ
ՎԱՂԸԺԱՄ
Չելսի (3) – Էվըրթըն (6)18:00
Լիվըրփուլ (7) – Քուինզ Փարք (20)18:00
Մանչեսթըր Սիթի (2) – Նորուիչ (12)18:00
Նիւքասըլ (13) – Արսենալ (4)18:00
Սաութհեմփթըն (14) – Սթոք (11)18:00
Սուանզի (9) – Ֆուլհեմ (15)18:00
Թոթենհամ (5) – Սանտըրլենտ (17)18:00
Ուեսթ Պրոմուիչ (8) – Մանչեսթըր Եունայթըտ (1)18:00
Ուեսթ Համ (10) – Ռիտինկ (19)18:00
Ուիկըն (18) – Ասթոն Վիլա (16)        118:00
 

ԻՏԱԼԻԱ. 38-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Սամտորիա (15) – Եուվենթուս (1)21:45
ՎԱՂԸ
Աթալանթա (14) – Քիեւօ (11)16:00
Պոլոնիա (13) – Ճենովա (17)16:00
Ա. Էս. Ռոմա (7) – Նափոլի (2)21:45
Քալիարի (12) – Լացիօ Ռոմա (6)21:45
Ինթեր Միլան (9) – Ուտինեզէ (5)21:45
Փալերմօ (18) – Փարմա (10)21:45
Փեսքարա (20) – Ֆիորենթինա (4)21:45
Սիենա (19) – Ա. Սէ. Միլան (3)21:45
Թորինօ (16) – Քաթանիա (8)21:45
 

ԳԵՐՄԱՆԻԱ. 34-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Օկզպուրկ (16) – Կրէօթըր Ֆուրթ (18)16:30
Պորուսիա Տորթմունտ (2) – Հոֆընհայմ (17)16:30
Այնթրախթ Ֆրանքֆորթ (6) – Վոլֆսպուրկ (10)16:30
Ֆրայպուրկ (5) – Շալքէ (4)16:30
Համպուրկ (7) – Պայէր Լեւերքուզըն (3)16:30
Հանովըր-96 (9) – Ֆորթունա Տիւսելտոլֆ (15)16:30
Մէօնշընկլատպախ (8) – Պայէրն Միւնիխ (1)16:30
Նիւրեմպերկ (12) – Վերտըր Պրեմըն (14)16:30
Շթութկարթ (13) – Մայնց-05 (11)16:30
 

ՍՊԱՆԻԱ. 37-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Կեթաֆէ (9) – Վալենսիա (5)19:00
Կրանատա (15) – Օսասունա (16)21:00
Սեւիլլա (8) – Ռէալ Սոսիետատ (4)23:00
ՎԱՂԸ
Լեվանթէ (13) – Ռայօ Վայեքանօ (10)13:00
Տեփորթիւօ Քորունա (18) – Էսփանիոլ (11)18:00
Ռէալ Սարակոսա (17) – Աթլեթիքօ Պիլպաօ (14)20:00
Պարսելոնա (1) – Ռէալ Վայատոլիտ (12)22:00
ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ
Մայորքա (20) – Ռէալ Պեթիս (7)23:00
 

ՖՐԱՆՍԱ. 37-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Էվիան (17) – Վալանսիեն (11)22:00
Մոնփելիէ (9) – Լիլ (5)22:00
Նանսի (18) – Պասթիա (13)22:00
Նիս (4) – Լիոն (3)22:00
Փարիզ Սեն Ժերմեն (1) – Պրեսթ (20)22:00
Ռեմ (16) – Լորիան (7)22:00
Ռենն (10) – Աժաքսիօ (15)22:00
Սենթ Էթիեն (6) – Մարսէյ (2)22:00
Սոշօ (14) – Թուլուզ (12)22:00
Թրուա (19) – Պորտօ (8)22:00

 

Share this Article
CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )