ԼԻԲԱՆԱՆԻ ՖՈՒԹՊՈԼԻ ՖԵՏԵՐԱՍԻՈՆԻ ԺՈՂՈՎ

Իր գումարած շաբաթական հերթական ժողովին ընթացքին Լիբանանի ֆութպոլի ֆետերասիոնը յայտնեց, որ Արաբական Միացեալ Էմիրութիւններու ֆետերասիոնէն տեղեկացած է, որ յառաջիկայ 29 փետրուար 2012-ին, Լիբանանի դէմ տեղի ունենալիք 2014-ի Մոնտիալի զտումի Գ. հանգրուանի մրցումին վայրը Այն քաղաքին փոխարէն պիտի ըլլայ Ապու Տապիի Ուահտէ դաշտը` յետմիջօրէի ժամը 5:30-ին:

Յառաջիկայ 22 յունուարին Իրաքի դէմ տեղի ունենալիք ֆութպոլի բարեկամական մրցումին վայրը կրած է փոփոխութիւն եւ անիկա փոխան Թրիփոլիի տեղի պիտի ունենայ Սայտայի մէջ` յետմիջօրէի ժամը 5:30-ին:

Ինչ կը վերաբերի յառաջիկայ 17 յունուարին Փղոսկրեայ Ափունքին դէմ տեղի ունենալիք բարեկամական մրցումին, անիկա չեղեալ նկատուեցաւ:

Ժողովին ընթացքին ֆետերասիոնը վաւերացնելէ ետք նախորդ շաբաթավերջին տեղի ունեցած մրցումներուն արդիւնքները, հրապարակեց այս շաբաթավերջին տեղի ունենալիք մրցումներուն յայտագիրը:

Անիկա հրապարակեց նաեւ Լիբանանի ֆութպոլի բաժակի մրցաշարքի 1-16-րդ հանգրուանի մրցումներուն թուականները եւ դաշտերուն վայրերը (տեսնել` ստորեւ):

Թէեւ ֆետերասիոնի այս ժողովին կախակայուեցան շարք մը մարզիկներ, սակայն անոնց կախակայումը եղաւ միայն մէկական մրցումով:

Անոնց կարգին էր ՀՄԸՄ-ի ներկայացուցչական խումբի մարզիկ Յարութ Սարգիս, որ Նըժմէ Սահրայի դէմ տեղի ունեցած մրցումին կարմիր քարտ մը ստացած էր:

Ինչ կը վերաբերի Գ. դասակարգի ախոյեանութեան 8-րդ հանգրուանին ՀՄԸՄ-ի կատարելիք մրցումին, անոր մրցակիցը պիտի ըլլայ Թատամոն Պէյրութ: Մրցումը տեղի պիտի ունենայ կիրակի, 8 յունուարին, յետմիջօրէի ժամը 2:15-ին, Պէյրութի քաղաքապետութեան պատկանող Հըրժ դաշտին վրայ:

Ստորեւ կու տանք այս շաբաթավերջին տեղի ունենալիք մրցումներուն յայտագիրը.

 

Ա. ԴԱՍԱԿԱՐԳ. 11-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ
(ՈՒՐԲԱԹ, 6 ՅՈՒՆՈՒԱՐ) ԺԱՄ ԴԱՇՏ
Ահլի Սայտա – Շապապ Սահել 2:15 Սայտա
(ՇԱԲԱԹ, 7 ՅՈՒՆՈՒԱՐ)
Մապարրա – Ահտ 5:30 Սայտա
(ԿԻՐԱԿԻ, 8 ՅՈՒՆՈՒԱՐ
Ռասինկ – Սաֆա 2:15 Ժունիէ
Թրիփոլի – Անսար 2:15 Թրիփոլի
Սալամ Սուր – Թատամոն Սուր 2:15 Սուր
Նըժմէ – Ախա Ահլի Ալէյ 5:30 Սայտա
 

Բ. ԴԱՍԱԿԱՐԳ. 11-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

(ՈՒՐԲԱԹ, 6 ՅՈՒՆՈՒԱՐ)
Շապապ Թրիփոլի – Մաուատտէ Թրիփոլի 2:15 Թրիփոլի
Իսլահ Պըրժ Շիմալի – Ահլի Նապաթիէ 2:15 Սուր
Ֆաժըր Արապսալիմ – Շապապ Ղազիէ 2:15 Արապսալիմ
(ՇԱԲԱԹ, 7 ՅՈՒՆՈՒԱՐ)
ՀՄՄ – Իրշատ 2:15 Պուրճ Համուտ
(ԿԻՐԱԿԻ, 8 ՅՈՒՆՈՒԱՐ)
Սալամ Զղորթա – Սաժես 2:15 Զղորթա
Նահտա Պար Էլիաս – Իժթիմահի 2:15 Խիարա
 

ԲԱԺԱԿԻ ՄՐՑԱՇԱՐՔ. 1-16-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

(ՈՒՐԲԱԹ, 13 ՅՈՒՆՈՒԱՐ)
Նըժմէ – Խըյուլ 1:45 Պուրճ Համուտ
Շապապ Սահել – Շապապ Ղազիէ 1:45 Պհամտուն
Ահլի Սայտա – ՀՄՄ 1:45 Սաֆա
Ռասինկ – Ախա Ահլի Ալէյ 1:45 Պէյրութ
Սաֆա – Թրիփոլի 1:45 Ժունիէ
Մապարրա – Ահտ 1:45 Սայտա
(ՇԱԲԱԹ, 14 ՅՈՒՆՈՒԱՐ)
Թատամոն Սուր – Իրշատ 1:45 Սայտա
(ԿԻՐԱԿԻ, 15 ՅՈՒՆՈՒԱՐ)
Անսար – Սալամ Սուր 1:45 Սայտա
Share this Article
CATEGORIES