ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ՖՈՒԹՊՈԼ. ՇԱԲԱԹԱՎԵՐՋԻ ՄՐՑՈՒՄՆԵՐՈՒՆ ՅԱՅՏԱԳԻՐԸ

Այս շաբաթավերջին տեղի ունենալիք եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումներուն ծիրին մէջ կարգ մը ճակատումներ, որոնց կարգին` Փարմա – Ա. Էս. Ռոմա, Պարսելոնա – Աթլեթիքօ Մատրիտ, Լիոն – Պորտօ եւ ուրիշներ, կը խոստանան ըլլալ հետաքրքրական հանդիպումներ:

 

Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը).

ԱՆԳԼԻԱ. 6-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ                                    ԺԱՄ
Մանչեսթըր Սիթի (2) – Էվըրթըն (7)     14:45
Արսենալ (17) – Պոլթըն (19)                 17:00
Չելսի (3) – Սուանզի (14)                   17:00
Լիվըրփուլ (8) – Վուլվզ (10)                 17:00
Նիւքեսըլ (4) – Պլեքպըրն (16)                17:00
Ուեսթ Պրոմուիչ (20) – Ֆուլհեմ (18)           17:00
Ուիկըն (15) – Թոթենհամ (11)               17:00
Սթոք (5) – Մանչեսթըր Եունայթըտ (1)   19:30

ՎԱՂԸ
Քուինզ Փարք (9) – Ասթոն Վիլա (6)    18:00

ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ
Նորուիչ (13) – Սանտըրլենտ (12)       22:00

ՔԱԼՉԻՕ. 4-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Պոլոնիա (19) – Ինթեր Միլան (18)            19:00
Ա. Սէ. Միլան (16) – Սեսենա (20)           21:45
Նափոլի (4) – Ֆիորենթինա (5)         21:45

ՎԱՂԸ
Քիեւօ (10) – Ճենովա (1)                    13:30
Աթալանթա (17) – Նովարա (8)               16:00
Քալիարի (7) – Ուտինեզէ (3)                 16:00
Քաթանիա (11) – Եուվենթուս (2)       16:00
Լացիօ Ռոմա (9) – Փալերմօ (6)        16:00
Սիենա (15) – Լեչէ (12)                     16:00
Փարմա (13) – Ա. Էս. Ռոմա (14)           21:45

ՍՊԱՆԻԱ. 4-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Աթլեթիքօ Պիլպաօ (18) – Վիարէալ (12) 19:00
Սեւիլլա (5) – Վալենսիա (1)     19:00
Ռէալ Մատրիտ (7) – Ռայօ Վայեքանօ (10)     21:00
Պարսելոնա (4) – Աթլեթիքօ Մատրիտ (8) 23:00

ՎԱՂԸ
Մայորքա (15) – Ռէալ Սոսիետատ (9)   13:00
Լեվանթէ (6) – Էսփանիոլ (14)                17:00
Կրանատա (16) – Օսասունա (11)       19:00
Սփորթինկ Խիխոն (20) – Ռասինկ Սանթանտեր (17)    21:00
Ռէալ Սարակոսա (13) – Մալակա (2)   23:00

ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ
Կեթաֆէ (19) – Ռէալ Պեթիս (3)        22:00

ՖՐԱՆՍԱ. 8-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Էվիան (14) – Քան (8)                      20:00
Լիլ (6) – Լորիան (7)                             20:00
Լիոն (3) – Պորտօ (13)                     20:00
Նիս (18) – Տիժոն (10)                      20:00
Թուլուզ (5) – Նանսի (20)             20:00
Վալանսիեն (16) – Մարսէյ (15)         20:00
Մոնփելիէ (1) – Փարիզ Սեն Ժերմեն (4)  22:00

ՎԱՂԸ
Օքսեռ (11) – Սոշօ (9)                      18:00
Պրեսթ (19) – Աժաքսիօ (19)                 18:00
Ռենն (2) – Սենթ Էթիեն (12)                22:00

 

 

Share this Article
CATEGORIES