ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ՖՈՒԹՊՈԼ. ՇԱԲԱԹԱՎԵՐՋԻ ՄՐՑՈՒՄՆԵՐՈՒՆ ՅԱՅՏԱԳԻՐԸ. ԱՅՍՕՐ` ԱԹԼԵԹԻՔՕ ՄԱՏՐԻՏ – ՌԷԱԼ ՄԱՏՐԻՏ. ՎԱՂԸ` ՄԱՐՍԷՅ- ՓԱՐԻԶ ՍԵՆ ԺԵՐՄԵՆ

Շաբաթավերջին տեղի ունենալիք եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումներուն ծիրին մէջ, այսօր Սպանիոյ մէջ պիտի կատարուի բաւական հետաքրքրական ճակատում մը, որուն ընթացքին մատրիտեան երկու կազմեր` Աթլեթիքօ եւ Ռէալ, պիտի մրցին իրարու դէմ: Այս մրցումին պիտի կանխէ Պարսելոնա – Կեթաֆէ հանդիպումը:

Անգլիոյ մէջ վաղը տեղի պիտի ունենայ Չելսի- Մանչեսթըր Սիթի հանդիպումը, որ իր կարգին լուսարձակները պիտի կեդրոնացնէ իր վրայ:

Ֆրանսայի մէջ իրարու ոխերիմ երկու կազմեր` Մարսէյ եւ Փարիզ Սեն Ժերմեն, պիտի ճակատին իրարու դէմ, առաջինին դաշտին` «Վելոտրոմ»ի վրայ:

Իտալիոյ մէջ թէեւ այդքան ալ «զօրաւոր» ճակատումներ չկան, սակայն որեւէ պահու համեմատաբար աւելի տկար

նկատուող խումբեր կրնան պարտութեան մատնել լաւ դիրքերու վրայ գտնուողները:

Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը).

ԱՆԳԼԻԱ. 30-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ                                                   ԺԱՄ
Թոթենհամ (5) – Ուեսթ Համ(18)  14:45
Ասթոն Վիլա (13) – Վուլվզ (19)  17:00
Պլեքպըրն (14) – Պլեքփուլ (15)         17:00
Մանչեսթըր Եունայթըտ (1) – Պոլթըն (7) 17:00
Սթոք (12) – Նիւքեսըլ (10) –                17:00
Ուեսթ Պրոմուիչ (16) – Արսենալ (2)     17:00
Ուիկըն (20) – Պիրմինկհեմ (17)        17:00
Էվըրթըն (9) – Ֆուլհեմ (11)                  19:30

ՎԱՂԸ

Սանտըրլենտ (8) – Լիվըրփուլ (6)       15:30
Չելսի (4) – Մանչեսթըր Սիթի (3)       18:00

ՔԱԼՉԻՕ. 30-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Լացիօ Ռոմա (5) – Սեսենա (17)       19:00
Փալերմօ (9) – Ա. Սէ. Միլան (1)            21:45

ՎԱՂԸ

Ֆիորենթինա (8) – Ա. Էս. Ռոմա (6)    13:30
Պարի (20) – Քիեւօ (13)                    16:00
Պոլոնիա (11) – Ճենովա (12)                16:00
Ինթեր Միլան (2) – Լեչէ (18)                16:00
Եուվենթուս (7) – Պրեշիա (19)               16:00
Սամտորիա (15) – Փարմա (16)        16:00
Ուտինեզէ (4) – Քաթանիա (14)               16:00
Նափոլի (3) – Քալիարի (10)                 21:45

ՍՊԱՆԻԱ. 29-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Մայորքա (10) – Ռէալ Սարակոսա (15)  19:00
Պարսելոնա (1) – Կեթաֆէ (11)               21:00
Աթլեթիքօ Մատրիտ (7) – Ռէալ Մատրիտ (2)   23:00

ՎԱՂԸ

Տեփորթիւօ Քորունա (14) – Լեվանթէ (13) 18:00
Հերքուլես (19) – Օսասունա (12)              18:00
Մալակա (20) – Էսփանիոլ (5)                     18:00
Ռասինկ Սանթանտեր (16) – Ռէալ Սոսիետատ (9)     18:00
Սփորթինկ Խիխոն (17) – Ալմերիա (18)        18:00
Աթլեթիքօ Պիլպաօ (6) – Վիարէալ (4)         20:00
Վալենսիա (3) – Սեւիլլա (8)                       22:00

ՖՐԱՆՍԱ. 28-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Օքսեռ (18) – Սոշօ (11)                           20:00
Պրեսթ (12) – Լիլ (1)                                   20:00
Լորիան (9) – Սենթ Էթիեն (7)                      20:00
Մոնփելիէ (6) – Լանս (19)                  20:00
Թուլուզ (10) – Նիս (13)                          20:00
Վալանսիեն (14) – Պորտօ (8)                      20:00
Լիոն (3) – Ռենն (2)                                   22:00

ՎԱՂԸ

Քան (15) – Ավինիոն (20)                         18:00
Մոնաքօ (17) – Նանսի (16)                        18:00
Մարսէյ (4) – Փարիզ Սեն Ժերմեն (5)         22:00

 

Share this Article
CATEGORIES