Եւրոպական Ֆութպոլ. Շաբաթավերջի Մրցումներուն Յայտագիրը. Այսօր` Ա. ՍԷ. ՄԻԼԱՆ – Եուվենթուս Գագաթի Ճակատումը

Եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումներուն ծիրին մէջ, այսօր Իտալիոյ մէջ տեղի պիտի ունենայ գագաթի ճակատում մը, որուն ընթացքին Ա. Սէ. Միլան պիտի հիւրընկալէ Եուվենթուսը: Հիւրընկալ կազմը կը գրաւէ պարագլուխի դիրքը` կէտի մը առաւելութիւն ունենալով Եուվենթուսի վրայ: Այս իրողութիւնը նկատի առնելով` մրցումը կը խոստանայ ըլլալ հետաքրքրական` նկատի ունենալով, որ մրցումին արդիւնքը կրնայ դասաւորման պատկերը փոխել:

Հետաքրքրական կը խոստանան ըլլալ նաեւ Աթլեթիքօ Մատրիտ – Պարսելոնա եւ Լիոն – Փարիզ Սեն Ժերմեն մրցումները:

Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը).

ՔԱԼՉԻՕ. 25-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ                                    ԺԱՄ

Ճենովա (12) – Փարմա (15)                 19:00
Ա. Սէ. Միլան (1) – Եուվենթուս (2)          21:45

ՎԱՂԸ

Աթալանթա (16) – Ա. Էս. Ռոմա (5)         16:00
Քալիարի (9) – Լեչէ (18)                    16:00
Քաթանիա (10) – Նովարա (19)               16:00
Քիեւօ (11) – Սեսենա (20)                   16:00
Սիենա (17) – Փալերմօ (8)                  16:00
Պոլոնիա (14) – Ուտինեզէ (3)                21:45
Լացիօ Ռոմա (4) – Ֆիորենթինա (13)    21:45
Նափոլի (6) – Ինթեր Միլան (7)        21:45

ՓՐԵՄԻԵՐ-ԼԻԿ- 26-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Լիվըրփուլ (7) – Էվըրթըն (10) (յետաձգուած)
Չելսի (5) – Պոլթըն (19)                     17:00
Նիւքասըլ (6) – Վուլվզ (18)                  17:00
Քուինզ Փարք (16) – Ֆուլհեմ (12)       17:00
Ուեսթ Պրոմուիչ (14) – Սանտըրլենտ (9) 17:00
Ուիկըն (20) – Ասթոն Վիլա (15)        17:00
Մանչեսթըր Սիթի (1) – Պլեքպըրն (17)   19:30

ՎԱՂԸ

Արսենալ (4) – Թոթենհամ (3)                15:30
Նորուիչ (8) – Մանչեսթըր Եունայթըտ (2) 15:30
Սթոք (13) – Սուանզի (11)                  17:00

ԼԱ-ԼԻԿԱ- 24-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Ռասինկ Սանթանտեր (18) – Սփորթինկ Խիխոն (19)    19:00
Ռէալ Պեթիս (12) – Կեթաֆէ (14)       19:00
Մալակա (9) – Ռէալ Սարակոսա (20)   21:00
Էսփանիոլ (5) – Լեվանթէ (7)                 23:00

ՎԱՂԸ

Վիարէալ (17) – Աթլեթիքօ Պիլպաօ (4)  13:00
Ռայօ Վայեքանօ (8) – Ռէալ Մատրիտ (1)      17:00
Օսասունա (10) – Կրանատա (15)       19:00
Ռէալ Սոսիետատ (16) – Մայորքա (13)  19:00
Վալենսիա (3) – Սեւիլլա (11)                19:00
Աթլեթիքօ Մատրիտ (6) – Պարսելոնա (2) 22:30

ԼԻԿ-1.- 25-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Աժաքսիօ (17) – Տիժոն (14)                  20:00
Օքսեռ (18) – Սենթ Էթիեն (4)                20:00
Էվիան (15) – Նանսի (16)                   20:00
Մոնփելիէ (2) – Պորտօ (9)            20:00
Նիս (19) – Քան (11)                             20:00
Վալանսիեն (10) – Լորիան (12)        20:00
Լիոն (6) – Փարիզ Սեն Ժերմեն (1)           22:00

ՎԱՂԸ

Պրեսթ (13) – Մարսէյ (5)                    18:00
Թուլուզ (8) – Սոշօ (20)                     18:00
Ռենն (7) – Լիլ (3)                         22:00

 

Share this Article
CATEGORIES