Եւրոպական Ֆութպոլ. Շաբաթավերջի Մրցումներուն Յայտագիրը

Հակառակ անոր որ եւրոպական բազմաթիւ խումբեր ունէին քիչ մը խճողուած յայտագիր մը` իրենց մասնակցութիւնը բերելէ ետք տարբեր տեսակի մրցաշարքերու, սակայն անոնք այս շաբաթավերջին սովորականին նման մրցումներ ունին կատարելիք ախոյեանութեան գծով

Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը).

ԱՆԳԼԻԱ. 28-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ                                          ԺԱՄ

Պոլթըն (19) – Քուինզ Փարք Ռէյնճըրզ (16)     14:45
Ասթոն Վիլա (15) – Ֆուլհեմ (8)              17:00
Չելսի (5) – Սթոք (9)                                   17:00
Սանտըրլենտ (12) – Լիվըրփուլ (7)                  17:00
Վուլվզ (18) – Պլեքպըրն (17)                       17:00
Էվըրթըն (13) – Թոթենհամ (3)                     19:30

ՎԱՂԸ

Մանչեսթըր Եունայթըտ (2) – Ուեսթ Պրոմուիչ (10)     16:00
Սուանզի (14) – Մանչեսթըր Սիթի (1)          16:00
Նորուիչ (11) – Ուիկըն (20)                              18:00

ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ

Արսենալ (4) – Նիւքասըլ (6)                       22:00

ՔԱԼՉԻՕ. 27-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Փալերմօ (9) – Ա. Էս. Ռոմա (6)            21:45

ՎԱՂԸ

Ա. Սէ. Միլան (1) – Լեչէ (18)                    16:00
Աթալանթա (11) – Փարմա (16)                    16:00
Քաթանիա (8) – Ֆիորենթինա (12)            16:00
Սեսենա (19) – Սիենա (17)                        16:00
Ճենովա (14) – Եուվենթուս (2)                     16:00
Լացիօ Ռոմա (3) – Պոլոնիա (13)             21:45
Նովարա (20) – Ուտինեզէ (4)                      21:45

ՍՊԱՆԻԱ. 26-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Մալակա (6) – Լեվանթէ (4)                       19:00
Ռէալ Սոսիետատ (13) – Ռէալ Սարակոսա (20) 19:00
Սփորթինկ Խիխոն (19) – Սեւիլլա (10)         21:00
Ռէալ Պեթիս (12) – Ռէալ Մատրիտ (1)        23:00

ՎԱՂԸ

Աթլեթիքօ Մատրիտ (9) – Կրանատա (16)      13:00
Էսփանիոլ (11) – Ռայօ Վայեքանօ (8)         13:00
Վալենսիա (3) – Մայորքա (14)                     17:00
Ռասինկ Սանթանտեր (18) – Պարսելոնա (2)    19:00
Օսասունա (7) – Աթլեթիքօ Պիլպաօ (5)        22:30

ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ

Վիարէալ (17) – Կեթաֆէ (15)                      22:00

ՊՈՒՆՏԸՍԼԻԿԱ. 25-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Քէօլն (14) – Հերթա Պերլին (15)              16:30
Պայէրն Միւնիխ (2) – Հոֆընհայմ (10)          16:30
Մայնց-05 (12) – Նիւրեմպերկ (9)             16:30
Մէօնշընկլատպախ (3) – Ֆրայպուրկ (17) 16:30
Վոլֆսպուրկ (11) – Պայէր Լեւերքուզըն (5)      16:30
Օկզպուրկ (16) – Պորուսիա Տորթմունտ (1)     19:30

ՎԱՂԸ

Վերտըր Պրեմըն (6) – Հանովըր-96 (7)         16:30
Շալքէ (4) – Համպուրկ (13)                        18:30

ՖՐԱՆՍԱ. 27-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Պրեսթ (12) – Պորտօ (9)                          20:00
Էվիան (10) – Սոշօ (20)                          20:00
Նիս (16) – Նանսի (17)                           20:00
Թուլուզ (6) – Լորիան (14)                  20:00
Վալանսիեն (11) – Սենթ Էթիեն (5)                  20:00
Լիոն (7) – Լիլ (3)                               22:00

ՎԱՂԸ

Տիժոն (15) – Փարիզ Սեն Ժերմեն (1)          18:00
Ռենն (4) – Օքսեռ (19)                           18:00
Մոնփելիէ (2) – Քան (13)                         22:00

 

 

 

Share this Article
CATEGORIES