Եւրոպական Ֆութպոլ. Շաբաթավերջի Մրցումներուն Յայտագիրը. Այսօր Կը Սկսին Նաեւ Անգլիոյ Եւ Սպանիոյ Ֆութպոլի Ախոյեանութիւնները

Ինչպէս ծանօթ է, նախորդ շաբաթավերջին սկսան Գերմանիոյ եւ Ֆրանսայի ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումները: Այս շաբաթավերջին անոնց կը միանան նաեւ Անգլիոյ եւ Սպանիոյ ախոյեանութիւնները:

Իտալիոյ մէջ տեղի պիտի ունենան բաժակի մրցումները:

Անգլիոյ ախոյեան Մանչեսթըր Եունայթըտ իր առաջին մրցումին հիւրը պիտի ըլլայ Սուանզիի, մինչ Սպանիոյ ախոյեանը` Պարսելոնա, պիտի հիւրընկալէ Լեվանթէն:

Նշենք, որ նախորդ շաբաթավերջին Գերմանիոյ ախոյեանը` Պայէրն Միւնիխ, նոր տարեշրջանին սկսաւ յաղթանակով, մինչ Ֆրանսայի ախոյեանը` Փարիզ Սեն Ժերմեն` հաւասարութեամբ:

Ստորեւ մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով).

ԱՆԳԼԻԱ
ԱՅՍՕՐ ԺԱՄ
Լիվըրփուլ – Սթոք 14:45
Արսենալ – Ասթոն Վիլա 17:00
Նորուիչ – Էվըրթըն 17:00
Սանտըրլենտ – Ֆուլհեմ 17:00
Ուեսթ Պրոմուիչ – Սաութհեմփթըն 17:00
Ուեսթ Համ – Քարտիֆ 17:00
Սուանզի – Մանչեսթըր Եունայթըտ 19:30
 

ՎԱՂԸ

Քրիսթալ Փալաս – Թոթենհամ 15:30
Չելսի – Հալ 18:00
 

ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ

Մանչեսթըր Սիթի – Նիւքասըլ 22:00
 

ՍՊԱՆԻԱ

ԱՅՍՕՐ
Ռէալ Սոսիետատ – Կեթաֆէ 20:00
Ռէալ Վայատոլիտ – Աթլեթիքօ Պիլպաօ 22:00
Վալենսիա – Մալակա 00:00
 

ՎԱՂԸ

Պարսելոնա – Լեվանթէ 20:00
Օսասունա – Կրանատա 22:00
Ռէալ Մատրիտ – Ռէալ Պեթիս 22:00
Սեւիլլա – Աթլեթիքօ Մատրիտ 00:00
 

ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ

Ռայօ Վայեքանօ – Էլչէ 21:00
Ալմերիա – Վիարէալ 23:00
Սելթա Վիկօ – Էսփանիոլ 23:00
 

ԳԵՐՄԱՆԻԱ

ԱՅՍՕՐ
Այնթրախթ Ֆրանքֆորթ – Պայէրն Միւնիխ 16:30
Ֆրայպուրկ – Մայնց-05 16:30
Համպուրկ – Հոֆընհայմ 16:30
Շթութկարթ – Պայէր Լեւերքուզըն 16:30
Վերտըր Պրեմըն – Օկզպուրկ 16:30
Վոլֆսպուրկ – Շալքէ 16:30
Մէօնշընկլատպախ – Հանովըր-96 19:30
 

ՎԱՂԸ

Նիւրեմպերկ – Հերթա Պերլին 16:30
Պորուսիա Տորթմունտ – Պրաունշուեկ 18:30
 

ՖՐԱՆՍԱ

ԱՅՍՕՐ
Մարսէյ – Էվիան 18:00
Պասթիա – Վալանսիեն 21:00
Նիս – Ռենն 21:00
Ռեմ – Լիլ 21:00
Սենթ Էթիեն – Կենկան 21:00
Սոշօ – Լիոն 21:00
Թուլուզ – Պորտօ 21:00
 

ՎԱՂԸ

Մոնաքօ – Մոնփելիէ 15:00
Լորիան – Նանթ 18:00
Փարիզ Սեն Ժերմեն – Աժաքսիօ 22:00
 

ԻՏԱԼԻԱ – ԲԱԺԱԿ

ԱՅՍՕՐ
Լիվորնօ – Սիենա 18:00
Պոլոնիա – Պրեշիա 21:45
Քիեւօ – Էմփոլի 21:45
Փարմա – Լեչէ 21:45
Սամտորիա – Պենեվենթօ 21:45
 

ՎԱՂԸ

Ինթեր Միլան – Սիթատելլա 19:30
Աթալանթա – Պարի 20:00
 

ԻՏԱԼԻԱ-ԳԵՐԲԱԺԱԿ

ՎԱՂԸ
Եուվենթուս – Լացիօ Ռոմա 22:00
Share this Article
CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )