ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ՖՈՒԹՊՈԼ. ՇԱԲԱԹԱՎԵՐՋԻ ՄՐՑՈՒՄՆԵՐՈՒՆ ՅԱՅՏԱԳԻՐԸ

– ԱՅՍՕՐ ԿԸ ՍԿՍԻ ՍՊԱՆԻՈՅ ԱԽՈՅԵԱՆՈՒԹԻՒՆԸ
– ՎԱՂԸ` ՄԱՆՉԵՍԹԸՐ ԵՈՒՆԱՅԹԸՏ – ԱՐՍԵՆԱԼ

Այս շաբաթավերջին Անգլիոյ, Գերմանիոյ եւ Ֆրանսայի ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումներուն զուգահեռ պիտի սկսի նաեւ Սպանիոյ ախոյեանութիւնը (2-րդ հանգրուան)` նկատի ունենալով, որ մարզիկները իրենց գործադուլին վերջ մը դրին, երբ մարզիկներու միութիւնը Սպանիոյ ֆութպոլի ֆետերասիոնին հետ համաձայնեցաւ, որ մարզիկները իրենց բոլոր յետնեալ ամսականները շատ արագ ձեւով պիտի գանձեն:

Նշենք, որ Ա. հանգրուանի մրցումները յետաձգուեցան յառաջիկայ դեկտեմբերին:

Անգլիոյ ախոյեանութեան գծով վաղը տեղի պիտի ունենայ բաւական հետաքրքրական մրցում մը, որուն ընթացքին Մանչեսթըր Եունայթըտ պիտի հիւրընկալէ Արսենալը:

 

Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը).

ԱՆԳԼԻԱ. 3-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ                                          ԺԱՄ
Ասթոն Վիլա (4) – Վուլվզ (3)                      14:05
Ուիկըն (12) – Քուինզ Փարք Ռէյնճըրզ (9)      14:30
Պլեքպըրն (19) – Էվըրթըն (17)                     17:00
Չելսի (6) – Նորուիչ (10)                          17:00
Սուանզի (16) – Սանտըրլենտ (13)                  17:00
Լիվըրփուլ (5) – Պոլթըն (8)                        19:30

ՎԱՂԸ
Նիւքեսըլ (7) – Ֆուլհեմ (15)                        15:00
Թոթենհամ (20) – Մանչեսթըր Սիթի (1)        15:30
Ուեսթ Պրոմուիչ (18) – Սթոք (11)            17:00
Մանչեսթըր Եունայթըտ (2) – Արսենալ (14)     18:00

ՍՊԱՆԻԱ. 2-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Սփորթինկ Խիխոն – Ռէալ Սոսիետատ           19:00
Վալենսիա – Ռասինկ Սանթանտեր              21:00
Կրանատա – Ռէալ Պեթիս                           23:00

ՎԱՂԸ
Աթլեթիքօ Մատրիտ – Օսասունա               13:00
Աթլեթիքօ Պիլպաօ – Ռայօ Վայեքանօ            17:00
Կեթաֆէ – Լեվանթէ                                19:00
Մայորքա – Էսփանիոլ                              19:00
Ռէալ Սարակոսա – Ռէալ Մատրիտ             21:00
Սեւիլլա – Մալակա                                23:00

ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ
Պարսելոնա – Վիարէալ                             22:00

ՖՐԱՆՍԱ. 4-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Օքսեռ (16) – Աժաքսիօ (17)                       20:00
Էվիան (6) – Տիժոն (14)                           20:00
Լորիան (11) – Նանսի (18)                        20:00
Նիս (20) – Պրեսթ (13)                           20:00
Վալանսիեն (19) – Պորտօ (15)                     20:00
Լիոն (5) – Մոնփելիէ (1)                          22:00

ՎԱՂԸ
Ռենն (7) – Քան (4)                                    18:00
Սոշօ (8) – Սենթ Էթիեն (3)                        18:00
Թուլուզ (2) – Փարիզ Սեն Ժերմեն (10)        18:00
Լիլ (9) – Մարսէյ (12)                            22:00

 

 

Share this Article
CATEGORIES