ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ՖՈՒԹՊՈԼ. ՇԱԲԱԹԱՎԵՐՋԻ ՄՐՑՈՒՄՆԵՐՈՒՆ ԱՐԴԻՒՆՔՆԵՐԸ. ՄԱՆՉԵՍԹԸՐ ՔԱՂԱՔԻ ԵՐԿՈՒ ԿԱԶՄԵՐՈՒՆ ՅԱՂԹԱՐՇԱՒԸ ԿԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՈՒԻ
Նախորդ շաբաթավերջին, եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումներուն ծիրին մէջ տեղի ունեցան կոլերով հարուստ շարք մը ճակատումներ:
Անգլիոյ մէջ, Մանչեսթըր քաղաքի երկու կազմերուն` Եունայթըտի եւ Սիթիի յաղթարշաւը շարունակուեցաւ` նկատի ունենալով, որ անոնք արձանագրեցին իրենց չորրորդ յաջորդական յաղթանակը:
Եունայթըտ 5-0 արդիւնքով ջախջախեց Պոլթընը` շնորհիւ Ուէյն Ռունիի իրագործած հեթրիքին (20-րդ, 25-րդ եւ 68-րդ):
Սպանիոյ մէջ Ռէալ Մատրիտ յաղթեց, մինչ Պարսելոնա կորսնցուց տարեշրջանի իր առաջին երկու կէտը: Ռէալի արձանագրած յաղթանակին (Կեթաֆէի դէմ, 4-2) ընթացքին Քարիմ Պենզեմա նշանակեց երկու կոլ:
Գերմանիոյ մէջ Պայէրն Միւնիխ 7-0 արդիւնքով ջախջախեց Ֆրայպուրկը: Մարիօ Կոմեզ նշանակեց չորս կոլ (8-րդ, 52-րդ, 55-րդ եւ 71-րդ` փենալթիով):
Իտալիոյ մէջ ախոյեան Ա. Սէ. Միլան հաւասարութեամբ սկսաւ (2-2) նոր տարեշրջանը, երբ 2-0 արդիւնքով ուշանալէ ետք նշանակեց երկու կոլ եւ կէտ մը խլեց Լացիօ Ռոմայէն:
Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն արդիւնքները.
ԱՆԳԼԻԱ. 4-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ
Արսենալ – Սուանզի 1-0
Էվըրթըն – Ասթոն Վիլա 2-2
Մանչեսթըր Սիթի – Ուիկըն 3-0
Սթոք – Լիվըրփուլ 1-0
Սանտըրլենտ – Չելսի 1-2
Վուլվզ – Թոթենհամ 0-2
Պոլթըն – Մանչեսթըր Եունայթըտ 0-5
Նորուիչ – Ուեսթ Պրոմուիչ 0-1
Ֆուլհեմ – Պլեքպըրն 1- 1
ԱՅՍՕՐ ԺԱՄ
Քուինզ Փարք Ռէյնճըրզ – Նիւքեսըլ 22:00
ՍՊԱՆԻԱ. 2-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ
Ռէալ Սոսիետատ – Պարսելոնա 2-2
Վիարէալ – Սեւիլլա 2-2
Ռէալ Մատրիտ – Կեթաֆէ 4-2
Վալենսիա – Աթլեթիքօ Մատրիտ 1-0
Ռէալ Պեթիս – Մայորքա 1-0
Ռասինկ Սանթանտեր – Լեվանթէ 0-0
Օսասունա – Սփորթինկ Խիխոն 2-1
Ռայօ Վայեքանօ – Ռէալ Սարակոսա 0-0
ԱՅՍՕՐ ԺԱՄ
Մալակա – Կրանատա 22:00
ՖՐԱՆՍԱ. 5-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ
Աժաքսիօ – Վալանսիեն 3-1
Պորտօ – Էվիան 0-0
Քան – Թուլուզ 0-1
Տիժոն – Լիոն 1-2
Սենթ Էթիեն – Լիլ 1-3
Սոշօ – Լորիան 1-1
Մարսէյ – Ռենն 0-1
Մոնփելիէ – Նիս 1-0
Նանսի – Օքսեռ 0-0
ՊՈՒՆՏԸՍԼԻԿԱ. 5-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ
Օկզպուրկ – Պայէր Լեւերքուզըն 1-4
Պայէրն Միւնիխ – Ֆրայպուրկ 7-0
Պորուսիա Տորթմունտ – Հերթա Պերլին 1-2
Մայնց-05 – Հոֆընհայմ 0-4
Պորուսիա Մէօնշընկլատպախ – Քայզըրսլաութըրն 1-0
Շթութկարթ – Հանովըր-96 3-0
Վերտըր Պրեմըն – Համպուրկ 2-0
Քէօլն – Նիւրեմպերկ 1-2
Վոլֆսպուրկ – Շալքէ 2-1
ՔԱԼՉԻՕ. Ա. ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ
Ա. Սէ. Միլան – Լացիօ Ռոմա 2-2
Սեսենա – Նափոլի 1-3
Եուվենթուս – Փարմա 4-1
Ա. Էս. Ռոմա – Քալիարի 1-2
Քաթանիա – Սիենա 0-0
Քիեւօ – Նովարա 2-2
Ֆիորենթինա – Պոլոնիա 2-0
Ճենովա – Աթալանթա 2-2
Լեչէ – Ուտինեզէ 0-2
Փալերմօ – Ինթեր Միլան 4-3