ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ՖՈՒԹՊՈԼ. ՇԱԲԱԹԱՎԵՐՋԻ ՄՐՑՈՒՄՆԵՐՈՒՆ ՅԱՅՏԱԳԻՐԸ

– ԱՅՍՕՐ` ԻՆԹԵՐ ՄԻԼԱՆ – Ա. ԷՍ. ՌՈՄԱ
– ՎԱՂԸ` ՄԱՆՉԵՍԹԸՐ ԵՈՒՆԱՅԹԸՏ – ՉԵԼՍԻ
ԵՒ ՇԱԼՔԷ – ՊԱՅԷՐՆ ՄԻՒՆԻԽ

Այս շաբաթավերջին եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան ծիրին մէջ կատարուելիք կարգ մը ճակատումներ պիտի ըլլան բաւական հետաքրքրական:

Անոնց շարքին են` Ինթեր Միլան – Ա. Էս. Ռոմա, Մանչեսթըր Եունայթըտ – Չելսի, Շալքէ – Պայէրն Միւնիխ, ինչպէս նաեւ այլ հետաքրքրական հանդիպումներ, որոնք իրենց վրայ պիտի կեդրոնացնեն լուսարձակները:

Նշենք, որ Անգլիոյ մէջ, Մանչեսթըր քաղաքի երկու կազմերը` Եունայթըտ եւ Սիթի, ապահոված են առաւելագոյն 12 կէտը` իրենց արձանագրած չորս յաղթանակներուն շնորհիւ:

Ինչ կը վերաբերի Սպանիոյ, Ռէալ Մատրիտ, Վալենսիա եւ Ռէալ Պեթիս ապահոված են առաւելագոյն 6 կէտը:

Իտալիոյ մէջ այդ մէկը քիչ մը կանուխ է, որովհետեւ խումբերը ցարդ կատարած են մէկական մրցում, իսկ Ֆրանսայի եւ Գերմանիոյ մէջ 5-րդ հանգրուանի մրցումներէն ետք առաւելագոյն 15 կէտ ապահովող խումբ չկայ:

Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը).

ԱՆԳԼԻԱ. 5-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ                              ԺԱՄ
Պլեքպըրն (20) – Արսենալ (12)         14:45
Ասթոն Վիլա (8) – Նիւքեսըլ (4)  17:00
Պոլթըն (14) – Նորիչ (17)             17:00
Էվըրթըն (10) – Ուիկըն (9)      17:00
Սուանզի (19) – Ուեսթ Պրոմուիչ (13)    17:00
Վուլվզ (7) – Քուինզ Փարք Ռէյնճըրզ (11) 17:00

ՎԱՂԸ
Թոթենհամ (15) – Լիվըրփուլ (6)  15:30
Ֆուլհեմ (18) – Մանչեսթըր Սիթի (2)    17:00
Սանտըրլենտ (16) – Սթոք (5)          17:00
Մանչեսթըր Եունայթըտ (1) – Չելսի (3)   18:00

ՔԱԼՉԻՕ. 2-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Քալիարի (6) – Նովարա (11)           19:00
Ինթեր Միլան (14) – Ա. Էս. Ռոմա (15) 21:45

ՎԱՂԸ
Աթալանթա (20) – Փալերմօ (5)  13:30
Պոլոնիա (17) – Լեչէ (18)             16:00
Քաթանիա (12) – Սեսենա (16)         16:00
Լացիօ Ռոմա (10) – Ճենովա (9) 16:00
Փարմա (19) – Քիեւօ (8)              16:00
Սիենա (13) – Եուվենթուս (1)          16:00
Ուտինեզէ (4) – Ֆիորենթինա (3)  16:00
Նափոլի (2) – Ա. Սէ. Միլան (7) 21:45

ՍՊԱՆԻԱ. 3-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Կրանատա (20) – Վիարէալ (17)  19:00
Մայորքա (10) – Մալակա (8)          19:00
Սփորթինկ Խիխոն (19) – Վալենսիա (2)  19:00
Պարսելոնա (4) – Օսասունա (7)  21:00
Սեւիլլա (6) – Ռէալ Սոսիետատ (5)     23:00

ՎԱՂԸ
Կեթաֆէ (16) – Ռայօ Վայեքանօ (12)    13:00
Ռէալ Սարակոսա (18) – Էսփանիոլ (9)  17:00
Աթլեթիքօ Մատրիտ (15) – Ռասինկ Սանթանտեր (13)  19:00
Լեվանթէ (11) – Ռէալ Մատրիտ (1)     21:00
Աթլեթիքօ Պիլպաօ (14) – Ռէալ Պեթիս (3)      23:00

ՊՈՒՆՏԸՍԼԻԿԱ. 6-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Պայէր Լեւերքուզըն (4) – Քէօլն (15)           16:30
Համպուրկ (18) – Պ. Մէօնշընկլատպախ (3)    16:30
Հերթա Պերլին (8) – Օկզպուրկ (16)           16:30
Հոֆընհայմ (5) – Վոլֆպուրկ (13)        16:30
Նիւրեմպերկ (7) – Վերտըր Պրեմըն (2)   16:30
Ֆրայպուրկ (14) – Շթութկարթ (10)            16:30
Քայզըրսլաութըրն (17) – Մայնց-05 (12)  19:30

ՎԱՂԸ
Հանովըր-96 (9) – Պորուսիա Տորթմունտ (11)   16:30
Շալքէ (6) – Պայէրն Միւնիխ (1)        18:30

ՖՐԱՆՍԱ. 6-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Օքսեռ (10) – Քան (13)                     20:00
Պրեսթ (16) – Մոնփելիէ (1)                  20:00
Լորիան (8) – Սենթ-Էթիեն (9)                20:00
Նիս (19) – Աժաքսիօ (15)                   20:00
Թուլուզ (5) – Պորտօ (11)                   20:00
Վալանսիեն (20) – Տիժոն (14)                20:00
Լիլ (3) – Սոշօ (7)                         22:00

ՎԱՂԸ
Էվիան (12) – Փարիզ Սեն Ժերմեն (4)   18:00
Ռենն (6) – Նանսի (18)                     18:00
Լիոն (2) – Մարսէյ (17)                     22:00

 

 

 

Share this Article
CATEGORIES