ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ՖՈՒԹՊՈԼ. ՇԱԲԱԹԱՎԵՐՋԻ ՄՐՑՈՒՄՆԵՐՈՒՆ ՅԱՅՏԱԳԻՐԸ

– ԱՅՍՕՐ` ԷՎԸՐԹԸՆ – ԼԻՎԸՐՓՈՒԼ
– ՎԱՂԸ` ԹՈԹԵՆՀԱՄ – ԱՐՍԵՆԱԼ, ԵՈՒՎԵՆԹՈՒՍ – Ա. ՍԷ. ՄԻԼԱՆ
ԵՒ ՓԱՐԻԶ ՍԵՆ ԺԵՐՄԵՆ – ԼԻՈՆ

Այս շաբաթավերջին եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումներուն ծիրին մէջ տեղի ունենալիք ճակատումներէն ոմանք պիտի ըլլան բաւական հետաքրքրական եւ լուսարձակները իրենց վրայ կեդրոնացնող:

Անգլիոյ մէջ լոնտոնեան քաղաքի տերպին իրարու դէմ պիտի հանէ Թոթենհամը եւ Արսենալը, իսկ Լիվըրփուլ քաղաքի տերպին` Էվըրթընը եւ Լիվըրփուլը:

Իտալիոյ մէջ եւս տեղի պիտի ունենան հետաքրքրական մրցումներ, որոնց կարգին են` Ինթեր Միլան-Նափոլի եւ Եուվենթուս-Ա. Սէ. Միլան ճակատումները:

Իսկ Ֆրանսայի մէջ պիտի կատարուի այլ կարեւոր մրցում մը` Փարիզ Սեն Ժերմենի եւ Լիոնի միջեւ:

Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (Ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը` ընդհանուր դասաւորման մէջ).

 

ԱՆԳԼԻԱ. 7-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ
ԱՅՍՕՐԺԱՄ
Էվըրթըն (11) – Լիվըրփուլ (5)14:45
Ասթոն Վիլա (8) – Ուիկըն (15)17:00
Պլեքպըրն (18) – Մանչեսթըր Սիթի (2)17:00
Մանչեսթըր Եունայթըտ (1) – Նորուիչ (9)17:00
Սանտըրլենտ (14) – Ուեսթ Պրոմուիչ (19)17:00
Վուլվզ (12) – Նիւքեսըլ (4)17:00
 

ՎԱՂԸ

Պոլթըն (20) – Չելսի (3)15:30
Ֆուլհեմ (17) – Քուինզ Փարք (10)17:00
Սուանզի (16) – Սթոք (7)17:00
Թոթենհամ (6) – Արսենալ (13)18:00
 

ՔԱԼՉԻՕ – 5-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐԺԱՄ
Ա. Էս. Ռոմա (11) – Աթալանթա (14)19:00
Ինթեր Միլան (16) – Նափոլի (4)21:45
 

ՎԱՂԸ

Նովարա (15) – Քաթանիա (13)13:30
Սեսենա (20) – Քիեւօ (816:00
Ֆիորենթինա (5) – Լացիօ Ռոմա (10)16:00
Լեչէ (17) – Քալիարի (7)16:00
Փալերմօ (6) – Սիենա (9)16:00
Փարմա (18) – Ճենովա (3)16:00
Ուտինեզէ (2) – Պոլոնիա (19)16:00
Եուվենթուս (1) – Ա. Սէ. Միլան (12)21:45
 

ՍՊԱՆԻԱ. 6-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ ԺԱՄ
Օսասունա (12) – Մայորքա (11)19:00
Ռասինկ Սանթանտեր (18) – Ռայօ Վայեքանօ (13)19:00
Վիարէալ (14) – Ռէալ Սարակոսա (15)19:00
Վալենսիա (7) – Կրանատա (17)21:00
Մալակա (6) – Կեթաֆէ (16)23:00
 

ՎԱՂԸ

Ռէալ Սոսիետատ (9) – Աթլեթիքօ Պիլպաօ (19)13:00
Ռէալ Պեթիս (1) – Լեվանթէ (3)17:00
Աթլեթիքօ Մատրիտ (8) – Սեւիլլա (4)19:00
Սփորթինկ Խիխոն (20) – Պարսելոնա (2)21:00
Էսփանիոլ (10) – Ռէալ Մատրիտ (5)23:00
 

ՖՐԱՆՍԱ. 9-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ ԺԱՄ
Քան (8) – Նիս (17)20:00
Տիժոն (10) – Աժաքսիօ (19)20:00
Լորիան (7) – Վալանսիեն (16)20:00
Նանսի (20) – Էվիան (15)20:00
Սենթ Էթիեն (11) – Օքսեռ (9)20:00
Սոշօ (12) – Թուլուզ (3)20:00
Պորտօ (14) – Մոնփելիէ (4)22:00
 

ՎԱՂԸ

Լիլ (6) – Ռենն (5)18:00
Մարսէյ (13) – Պրեսթ (18)18:00
Փարիզ Սեն Ժերմեն (1) – Լիոն (2)22:00
Share this Article
CATEGORIES