ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ՖՈՒԹՊՈԼ. ՇԱԲԱԹԱՎԵՐՋԻ ՄՐՑՈՒՄՆԵՐՈՒՆ ՅԱՅՏԱԳԻՐԸ. ՎԱՂԸ` ՄԱՆՉԵՍԹԸՐ ՔԱՂԱՔԻ ՏԵՐՊԻՆ

Այս շաբաթավերջին տեղի ունենալիք եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումներուն կարեւորագոյն ճակատումը իրարու դէմ պիտի հանէ Մանչեսթըր քաղաքի երկու կազմերը` Եունայթըտը եւ Սիթին:

Տերպիի այս մրցումը պիտի ըլլայ այն իմաստով, որ անիկա կա՛մ Եունայթըտը պիտի բարձրացնէ պարագլուխի դիրքին եւ կա՛մ Սիթին նահանջել պիտի տայ երկրորդ դիրք (անշուշտ` Եունայթըտի յաղթանակին պարագային):

Սպանիոյ մէջ հետաքրքրական կը խոստանայ ըլլալ Պարսելոնա-Սեւիլլա հանդիպումը, իսկ Գերմանիոյ մէջ` Պայէր Լեւերքուզըն-Շալքէ ճակատումը:

Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը` ընդհանուր դասաւորման մէջ).

ԱՆԳԼԻԱ. 9-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ                                          ԺԱՄԸ
Վուլվզ (16) – Սուանզի (13)                 14:45
Ասթոն Վիլա (8) – Ուեսթ Պրոմուիչ (12) 17:00
Պոլթըն (18) – Սանտըրլենտ (17)       17:00
Նիւքեսըլ (4) – Ուիկըն (19)                        17:00
Լիվըրփուլ (15) – Նորուիչ (9)                19:30

ՎԱՂԸ
Արսենալ (10) – Սթոք (7)                   15:30
Ֆուլհեմ (14) – Էվըրթըն (15)                 15:30
Մանչեսթըր Եունայթըտ (2) – Մանչեսթըր Սիթի (1) 15:30
Պլեքպըրն (20) – Թոթենհամ (6)        17:00
Քուինզ Փարք Ռէյնճըրզ (11) – Չելսի (3) 18:00

ՔԱԼՉԻՕ. 7-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Ֆիորենթինա (10) – Քաթանիա (8)      19:00
Եուվենթուս (1) – Ճենովա (11)               21:45

ՎԱՂԸ
Լեչէ (19) – Ա.Սէ.Միլան (13)                     13:30
Ա.Էս.Ռոմա (12) – Փալերմօ (6)             16:00
Քալիարի (3) – Նափոլի (5)                        16:00
Ինթեր Միլան (17) – Քիեւօ (7)               16:00
Փարմա (9) – Աթալանթա (15)               16:00
Սիենա (14) – Սեսենա (20)                        16:00
Ուտինեզէ (2) – Նովարա (16)                16:00
Պոլոնիա (18) – Լացիօ Ռոմա (4)       21:45

ՍՊԱՆԻԱ. 8-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Ռասինկ Սանթանտեր (19) – Էսփանիոլ  (10)   19:00
Սփորթինկ Խիխոն (20) – Կրանատա (18) 19:00
Մալակա (6) – Ռէալ Մատրիտ (3)                  21:00
Պարսելոնա (1) – Սեւիլլա (4)                      23:00

ՎԱՂԸ
Ռէալ Պեթիս (7) – Ռայօ Վայեքանօ (16)       13:00
Ռէալ Սոսիետատ (13) – Կեթաֆէ (17)         17:00
Աթլեթիքօ Մատրիտ (8) – Մայորքա (12)       19:00
Օսասունա (15) – Ռէալ Սարակոսա (9)        19:00
Վալենսիա (5) – Աթլեթիքօ Պիլպաօ (11)       21:00
Վիարէալ (14) – Լեվանթէ (2)                      23:00

ՊՈՒՆՏԸՍԼԻԿԱ. 10-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Պորուսիա Տորթմունտ (3) – Քէօլն (10)         16:30
Հերթա Պերլին (11) – Մայնց-05 (15)          16:30
Հոֆընհայմ (9) – Մէօնշընկլատպախ (2)        16:30
Քայզըրսլաութըրն (14) – Ֆրայպուրկ (17) 16:30
Նիւրեմպերկ (13) – Շթութկարթ    (4)               16:30
Օկզպուրկ (16) – Վերտըր Պրեմըն (5)          16:30
Համպուրկ (18) – Վոլֆսպուրկ (12)                  19:30

ՎԱՂԸ
Պայէր Լեւերքուզըն (8) – Շալքէ (6)                  16:30
Հանովըր-96 (7) – Պայէրն Միւնիխ (1)         18:30

ՖՐԱՆՍԱ. 11-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ
Պորտօ (18) – Պրեսթ (16)                         20:00
Քան (8) – Մոնփելիէ (2)                          20:00
Մարսէյ (15) – Աժաքսիօ (19)                      20:00
Նանսի (20) – Նիս (13)                                 20:00
Սենթ Էթիեն (9) – Վալանսիեն (14)                  20:00
Սոշօ (11) – Էվիան (17)                          20:00
Լորիան (7) – Թուլուզ (6)                         22:00

ՎԱՂԸ
Օքսեռ (10) – Ռենն (5)                                 18:00
Փարիզ Սեն Ժերմեն (1) – Տիժոն (12)          18:00
Լիլ (4) – Լիոն (3)                                     22:00

Share this Article
CATEGORIES