ԻՐ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ԺՈՂՈՎԻՆ ԼԻԲԱՆԱՆԻ ՖՈՒԹՊՈԼԻ ՖԵՏԵՐԱՍԻՈՆԸ ՄԵՐԺԵՑ ԸՆԴԱՌԱՋԵԼ ԲԱՐԵԿԱՄԱԿԱՆ ՄՐՑՈՒՄ ՈՒՆԵՆԱԼՈՒ ԱԶՐՊԷՅՃԱՆԻ ՓԱՓԱՔԻՆ

Շաբաթասկիզբին Լիբանանի ֆութպոլի ֆետերասիոնը, իր գումարած շաբաթական հերթական ժողովին, վաւերացնելէ ետք նախորդ շաբաթավերջին արձանագրուած մրցումներուն արդիւնքները, հրապարակեց Ա., Բ. եւ Գ. դասակարգի ախոյեանութիւններուն դարձի մրցումներուն յայտագիրը:

Որոշուեցաւ յառաջիկայ 22 յունուար 2012-ին Իրաքի դէմ ֆութպոլի միջազգային բարեկամական մրցում մը կատարել Թրիփոլիի մէջ: Մրցումի վայր ճշդուեցաւ Թրիփոլիի Քաղաքապետարանի դաշտը` նկատի ունենալով, որ այդ ժամանակամիջոցին Լիբանանի ֆութպոլի ազգային խումբը կը կատարէ բանակում մը:

Ֆետերասիոնը չընդառաջեց Ազրպէյճանի ֆութպոլի ֆետերասիոնի այն առաջարկին, որ կը փափաքէր 24 փետրուար 2012-ին Տուպայի մէջ բարեկամական մրցում մը կատարել Լիբանանի դէմ:

Որոշուեցաւ, որ 17 յունուար 2012-ին Պէյրութի մէջ տեղի ունենայ ֆութպոլի բարեկամական մրցում մը Փղոսկրեայ ափունքի դէմ, որ Լիբանան պիտի ժամանէ իր ամբողջական եւ հիմնական կազմով:

Ֆետերասիոնը տեղեկացուց նաեւ, որ Ա. դասակարգի ախոյեանութեան երթի մնացեալ մրցումները, որոնք տեղի պիտի ունենային Մարզական աւանին մէջ, փոխադրուեցան Սայտայի եւ Պէյրութի Քաղաքապետարանի դաշտերը:

Նշենք, որ այս որոշումը տրուեցաւ, որովհետեւ 11 դեկտեմբեր 2011-ին Մարզական աւանի տնօրէնութիւնը որոշեց փակել դաշտին դռները (առանց պատճառները նշելու):

Ֆետերասիոնը վաւերացուց Լիբանանի ֆութպոլի բաժակի մրցաշարքի զտումի Գ. հանգրուանի մրցումներուն արդիւնքները:

Այսպիսով, յստակացան 1/16-րդ հանգրուանին իրենց տոմսերը ապահովող խումբերուն անունները, որոնք են` ՀՄՄ, Խըյուլ, Իրշատ, Շապապ Ղազիէ, Ահտ, Սաֆա, Նըժմէ, Անսար, Մապարրա, Ռասինկ, Շապապ Սահել, Ախա Ահլի Ալէյ, Սալամ Սուր, Թատամոն Սուր, Թրիփոլի եւ Ահլի Սայտա:

1/16-րդ հանգրուանի մրցումներուն վիճակաձգութիւնը տեղի պիտի ունենայ չորեքշաբթի, 28 դեկտեմբերին, յետմիջօրէի ժամը 2:00-ին, ֆետերասիոնի կեդրոնատեղիին մէջ (Վերտան):

Ինչ կը վերաբերի Գ. դասակարգի ախոյեանութեան 6-րդ եւ դարձի առաջին հանգրուանի մրցումներուն, ՀՄԸՄ-ի ֆութպոլի ներկայացուցչական խումբը (Գ. խմբակ) իր մրցումը պիտի կատարէ շաբաթ, 24 դեկտեմբերին` ճակատելով Շեպիպեթ Մազրաայի դէմ: Մրցումը, որ պիտի կատարուի Պէյրութի Քաղաքապետարանի դաշտին վրայ (Հըրժ), պիտի սկսի ժամը 2:15-ին:

Ստորեւ կու տանք ՀՄԸՄ-ի ֆութպոլի ներկայացուցչական խումբին կատարելիք դարձի մրցումներուն յայտագիրը.

ՇԱԲԱԹ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐ (6-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ).

ԺԱՄ  ԴԱՇՏ

Շեպիպեթ Մազրաա – ՀՄԸՄ       2:15        Պէյրութ-Հըրժ

ՈՒՐԲԱԹ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐ (7-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ).
ՀՄԸՄ – Նըժմեթ Սահրա                2:15        Պուրճ Համուտ

ՈՒՐԲԱԹ, 6 ՅՈՒՆՈՒԱՐ (8-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ).
Թատամոն Պէյրութ – ՀՄԸՄ       2:15        Պէյրութ-Հըրժ

ԿԻՐԱԿԻ, 15 ՅՈՒՆՈՒԱՐ (9-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ).
Ուաֆա Նապի Շիթ – ՀՄԸՄ       2:15        Խիարա

ԿԻՐԱԿԻ, 22 ՅՈՒՆՈՒԱՐ (10-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ).
ՀՄԸՄ – Իթթիհատ Հարեթ Նաամէ  2:15        Պուրճ Համուտ

Ստորեւ կու տանք այս շաբաթավերջին տեղի ունենալիք մրցումներուն յայտագիրը (Ա. եւ Բ. դասակարգ).

Ա. ԴԱՍԱԿԱՐԳ. 8-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.

ՇԱԲԱԹ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐ         ԺԱՄ  ԴԱՇՏ
Սալամ Սուր – Ռասինկ           2:15        Սուր
Անսար – Ահլի Սայտա           5:30        Պէյրութ

ԿԻՐԱԿԻ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐ
Թատամոն Սուր – Ահտ           2:15        Սուր
Թրիփոլի – Նըժմէ                2:15        Թրիփոլի
Ախա Ահլի Ալէյ – Մապարրա      2:15        Սայտա
Սաֆա – Շապապ Սահել          5:30        Պէյրութ

Բ. ԴԱՍԱԿԱՐԳ. 8-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ (ԴԱՐՁ).

ՈՒՐԲԱԹ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐ  ԺԱՄ  ԴԱՇՏ
Իժթիմահի – Մաուատտէ          2:15        Թրիփոլի
Շապապ Ղազիէ – Իսլահ Շիմալի   2:15  Սայտա

ՇԱԲԱԹ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐ
Սալամ – Շապապ Թրիփոլի 2:15        Զղորթա

ԿԻՐԱԿԻ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐ
Սաժես – Հարաքեթ Շապապ 2:15        Նըժմէ
Խըյուլ – Իրշատ                 2:15        Սաֆա
ՀՄՄ – Ահլի Նապաթիէ           2:15        Անսար

 

 

 

Share this Article
CATEGORIES