ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ՖՈՒԹՊՈԼԻ ՇԱԲԱԹԱՎԵՐՋԻ ՄՐՑՈՒՄՆԵՐՈՒՆ ՅԱՅՏԱԳԻՐԸ. ԱՅՍՕՐ` ԼԻՎԸՐՓՈՒԼ – ՄԱՆՉԵՍԹԸՐ ԵՈՒՆԱՅԹԸՏ ՀՍԿԱՆԵՐՈՒ ՃԱԿԱՏՈՒՄԸ . ՎԱՂԸ` ԼԱՑԻՕ ՌՈՄԱ – Ա.ԷՍ.ՌՈՄԱ ՀՌՈՄ ՔԱՂԱՔԻ ՏԵՐՊԻՆ
Այս շաբաթավերջին եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումներուն ծիրին մէջ տեղի ունենալիք կարգ մը ճակատումներ պիտի ըլլան բաւական հետաքրքրական եւ բնականաբար լուսարձակները իրենց վրայ կեդրոնացնող:
Անգլիոյ մէջ, հսկաներու ճակատումը իրարու դէմ պիտի հանէ Լիվըրփուլը եւ Մանչեսթըր Եունայթըտը, որոնք Անգլիոյ ֆութպոլի պատմութեան մէջ իրենց անունը արձանագրած են:
Իտալիոյ մէջ, Հռոմ քաղաքի տերպիի մրցումին, իրարու դէմ յանդիման պիտի գան Լացիօ Ռոմա եւ Ա.Էս.Ռոմա:
Ինչ կը վերաբերի Սպանիոյ եւ Ֆրանսայի, հոն համեմատաբար տեղի պիտի ունենան աւելի մեղմ ճակատումներ:
Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը).
ԱՆԳԼԻԱ – 8-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ | |
ԱՅՍՕՐ | ԺԱՄ |
Լիվըրփուլ (5) – Մանչեսթըր Եունայթըտ (1) | 14:45 |
Մանչեսթըր Սիթի (2) – Ասթոն Վիլա (7) | 17:00 |
Նորուիչ (9) – Սուանզի (10) | 17:00 |
Քուինզ Փարք Ռէյնճըրզ (11) – Պլեքպըրն (19) | 17:00 |
Սթոք (8) – Ֆուլհեմ (12) | 17:00 |
Ուիկըն (18) – Պոլթըն (20) | 17:00 |
Չելսի (3) – Էվըրթըն (13) | 19:30 |
ՎԱՂԸ | |
Ուեսթ Պրոմուիչ (17) – Վուլվզ (14) | 14:00 |
Արսենալ (15) – Սանտըրլենտ (16) | 15:30 |
Նիւքեսըլ (4) – Թոթենհամ | 18:00 |
ՔԱԼՉԻՕ. 6-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ |
|
ԱՅՍՕՐ | |
Քաթանիա (11) – Ինթեր Միլան (17) | 19:00 |
Ա.Սէ.Միլան (15) – Փալերմօ (4) | 21:45 |
Նափոլի (3) – Փարմա (12) | 21:45 |
ՎԱՂԸ | |
Սեսենա (19) – Ֆիորենթինա (9) | 13:30 |
Աթալանթա (16) – Ուտինեզէ (2) | 16:00 |
Քալիարի (5) – Սիենա (14) | 16:00 |
Քիեւօ (8) – Եուվենթուս (1) | 16:00 |
Ճենովա (10) – Լեչէ (18) | 16:00 |
Նովարա (13) – Պոլոնիա (20) | 16:00 |
Լացիօ Ռոմա (7) – Ա.Էս.Ռոմա (6) | 21:45 |
ՍՊԱՆԻԱ. 7-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ |
|
ԱՅՍՕՐ | ԺԱՄ |
Կեթաֆէ (17) – Վիարէալ (12) | 19:00 |
Մայորքա (10) – Վալենսիա (5) | 19:00 |
Ռէալ Մատրիտ (3) – Ռէալ Պեթիս (7 | 19:00 |
Պարսելոնա (1) – Ռասինկ Սանթանտեր (18) | 21:00 |
Կրանատա (19) – Աթլեթիքօ Մատրիտ (8 | 23:00 |
ՎԱՂԸ | |
Ռայօ Վայեքանօ (13) – Էսփանիոլ (15) | 13:00 |
Ռէալ Սարակոսա (14) – Ռէալ Սոսիետատ (9) | 17:00 |
Լեվանթէ (2) – Մալակա (4) | 19:00 |
Սեւիլլա (6) – Սփորթինկ Խիխոն (20) | 23:00 |
ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ | |
Աթլեթիքօ Պիլպաօ (16) – Օսասունա (11) | 22:00 |
ՖՐԱՆՍԱ. 10-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ |
|
ԱՅՍՕՐ | |
Օքսեռ (9) – Լիլ (5) | 20:00 |
Պրեսթ (17) – Քան (8) | 20:00 |
Էվիան (15) – Սենթ Էթիեն (12) | 20:00 |
Լիոն (3) – Նանսի (20) | 20:00 |
Մոնփելիէ (2) – Տիժոն (11) | 20:00 |
Թուլուզ (4) – Մարսէյ (13) | 20:00 |
Նիս (16) – Պորտօ (14) | 22:00 |
ՎԱՂԸ | |
Աժաքսիօ (18) – Փարիզ Սեն Ժերմեն (1) | 18:00 |
Վալանսիեն (19) – Սոշօ (10) | 18:00 |
Ռենն (7) – Լորիան (6) | 22:00 |