ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ՖՈՒԹՊՈԼ. ՇԱԲԱԹԱՎԵՐՋԻ ՄՐՑՈՒՄՆԵՐՈՒՆ ՅԱՅՏԱԳԻՐԸ.

– ԱՅՍՕՐ` ԵՈՒՎԵՆԹՈՒՍ – Ա. ՍԷ. ՄԻԼԱՆ
– ՎԱՂԸ` ԼԻՎԸՐՓՈՒԼ – ՄԱՆՉԵՍԹԸՐ ԵՈՒՆԱՅԹԸՏ

 Այս շաբաթավերջին տեղի ունենալիք եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումներուն ծիրին մէջ, կարգ մը ճակատումներ պիտի ըլլան բաւական հետաքրքրական:

Իտալիոյ մէջ այսօր տեղի պիտի ունենայ բաւական «տաք» ճակատում մը, որուն ընթացքին Եուվենթուս իր դաշտին վրայ պիտի հիւրընկալէ Ա. Սէ. Միլանը:

Հակառակ անոր որ Եուվենթուս համեմատաբար աւելի տկար նկատուող խումբերէ պարտութիւն կը կրէ, սակայն զօրաւոր կազմերու դէմ ընդհանրապէս կը յաջողի լաւ արդիւնք արձանագրել:

Բաւական զօրաւոր ճակատում մը կը խոստանայ ըլլալ վաղը կատարուելիք Լիվըրփուլ – Մանչեսթըր Եունայթըտ մրցումը:

Այլ հետաքրքրական մրցում մը տեղի պիտի ունենայ վաղը` կիրակի, երբ Ֆրանսայի մէջ Մարսէյ իր դաշտին վրայ պիտի հիւրընկալէ Լիլը: Վերջինս պարտութիւն մը կրելու պարագային կրնայ կորսնցնել պարագլուխի դիրքը:

 Ստորեւ կու տանք շաբաթավերջի մրցումներուն ամբողջական յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ նշուած են խումբերուն գրաւած դիրքերը).

 ԱՆԳԼԻԱ. 29-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ                                                                 ԺԱՄ

Պիրմինկհեմ (16) – Ուեսթ Պրոմուիչ (17) 14:45
Արսենալ (2) – Սանտըրլենտ (8)        17:00
Պոլթըն (7) – Ասթոն Վիլա (12)               17:00
Ֆուլհեմ (13) – Պլեքպըրն (14)                17:00
Նիւքեսըլ (9) – Էվըրթըն (11)                 17:00
Ուեսթ Համ (19) – Սթոք (10)                17:00
Մանչեսթըր Սիթի (3) – Ուիկըն (20)     19:30

ՎԱՂԸ

Լիվըրփուլ (6) – Մանչեսթըր Եունայթըտ (1)     15:30
Վուլվզ (18) – Թոթենհամ (5)                 18:00

ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ

Պլեքփուլ (15) – Չելսի (4)                   22:00

ՔԱԼՉԻՕ. 28-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Եուվենթուս (7) – Ա. Սէ. Միլան (1)          21:45

ՎԱՂԸ

Սամտորիա (14) – Սեսենա (18)        13:30
Պոլոնիա (11) – Քալիարի (9)                16:00
Քիեւօ (13) – Փարմա (16)                   16:00
Ֆիորենթինա (12) – Քաթանիա (15)           16:00
Ինթեր Միլան (2) – Ճենովա (10)       16:00
Նափոլի (3) – Պրեշիա (19)                  16:00
Ուտինեզէ (5) – Պարի (20)                  16:00
Լացիօ Ռոմա (4) – Փալերմօ (8)        21:45

ՍՊԱՆԻԱ. 27-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Մայորքա (10) – Վալենսիա (3)               19:00
Պարսելոնա (1) – Ռէալ Սարակոսա (15) 21:00
Աթլեթիքօ Մատրիտ (8) – Վիարէալ (4)   23:00

ՎԱՂԸ

Հերքուլես (17) – Ալմերիա (20)         18:00
Լեվանթէ (13) – Էսփանիոլ (5)                18:00
Մալակա (19) – Օսասունա (16)        18:00
Սփորթինկ Խիխոն (18) – Կեթաֆէ (11)   18:00
Աթլեթիքօ Պիլպաօ (6) – Սեւիլլա (7)           20:00
Ռասինկ Սանթանտեր (12) – Ռէալ Մատրիտ (2) 22:00

ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ

Տեփորթիւօ Քորունա (14) – Ռէալ Սոսիետատ (9) 22:00

ՊՈՒՆՏԸՍԼԻԿԱ. 25-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Այնթրախթ Ֆրանքֆորթ (13) – Քայզըրսլաութըրն (16)          16:30
Հանովըր-96 (3) – Պայէրն Միւնիխ (4)   16:30
Պորուսիա Մէօնշընկլատպախ (18) – Հոֆընհայմ (9)     16:30
Նիւրեմպերկ (8) – Զանքթ Փաուլի (12)   16:30
Շթութկարթ (17) – Շալքէ (10)    16:30
Պայէր Լեւերքուզըն (2) – Վոլֆսպուրկ (14)      19:30

ՎԱՂԸ

Ֆրայպուրկ (7) – Վերտըր Պրեմըն (15)   16:30
Համպուրկ (6) – Մայնց-05 (5)               18:30

ՖՐԱՆՍԱ. 26-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ԱՅՍՕՐ

Քան (14) – Սենթ Էթիեն (7)                 20:00
Լորիան (8) – Նանսի (16)                   20:00
Մոնփելիէ (6) – Ռենն (2)                    20:00
Նիս (15) – Լանս (19)                      20:00
Թուլուզ (11) – Սոշօ (12)                   20:00
Վալանսիեն (13) – Մոնաքօ (18)              20:00
Օքսեռ (17) – Փարիզ Սեն Ժերմեն (4)   22:00

ՎԱՂԸ

Պրեսթ (9) – Պորտօ (10)                    18:00
Լիոն (5) – Ավինիոն (20)                    18:00
Մարսէյ (3) – Լիլ (1)                             22:00

Share this Article
CATEGORIES
TAGS