Լիբանանի Ֆութպոլի Եւ Ֆութսալի Ա. Եւ Բ. Դասակարգերու Ախոյեանութեան 2012-2013 Տարեշրջանի Յայտագիրը Հրապարակուեցաւ

Շաբաթասկիզբին Լիբանանի ֆութպոլի ֆետերասիոնը, Վերտանի իր կեդրոնատեղիին մէջ, գումարեց շաբաթական իր հերթական ժողովը` ներկայութեամբ իր անդամներուն մեծամասնութեան:

Վաւերացուեցաւ Լիբանանի ֆութպոլի ֆետերասիոնի բաժակի մրցաշարքի աւարտական մրցումին արդիւնքը, որուն ընթացքին Սաֆա 2-0 արդիւնքով յաղթելէ ետք Ահտի, տիրացաւ տիտղոսին:

Տեղի ունեցաւ նաեւ Լիբանանի ֆութպոլի բաժակի մրցաշարքին վիճակաձգութիւնը, ինչպէս նաեւ հրապարակուեցաւ ֆութպոլի ե ֆութսալի Ա. եւ Բ. դասակարգի ախոյեանութիւններու 2012-2013 տարեշրջանին յայտագիրը (տեսնել` ստորեւ):

Կազմուեցաւ Լիբանանի ֆութսալի ազգային խումբին յանձնախումբը, որ կը բաղկանայ եօթը անձերէ: Խումբին մարզիչն է Արաուժօ Ֆեռնանտեզ, իսկ օգնական մարզիչը` Շարպել Քրայեմ:

Հրապարակուեցաւ Ասիոյ ֆութպոլի բաժակի մրցաշարքին վիճակաձգութեան պատկերը, որ կը ներկայանայ հետեւեալ ձեւով.

Ա. խմբակ` Քուէյթ, Օման, Լիբանան եւ Պաղեստին:
Բ. խմբակ` Իրան, Պահրէյն, Եմէն եւ Սէուտական Արաբիա:
Գ. խմբակ` Իրաք, Սուրիա եւ Յորդանան:

Ստորեւ կու տանք Լիբանանի ֆութպոլի բաժակի մրցաշարքին յայտագիրը.

Ա. ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ՈՒՐԲԱԹ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐ        ԺԱՄ  ԴԱՇՏ

1.- Ատապ Ուալ Ռիատա – Քֆարշիմա – Պարժալունա  3:00  Սաֆա

ՇԱԲԱԹ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐ

2.- Պշամուն – Արզ Պէյրութ      3:00  Ահտ

ԿԻՐԱԿԻ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐ

3.- Լիուա Պարժա – Թաքատոմ Անգուն   3:00  Անսար

4.- Ուաֆա Նեպի Շիթ – Հարըֆ Ըրտա Խէյրի     3:00  Նըժմէ

ՇԱԲԱԹ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐ

5.- Թիւ 1-ին յաղթականը – Թիւ 2-ին յաղթականը      3:00        Անսար

6.- Թիւ 3-ին յաղթականը – Թիւ 4-ին յաղթականը      3:00        Նըժմէ

Բ. ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

ՇԱԲԱԹ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐ

Ահլի Նապաթիէ – Թիւ 5-ին յաղթականը   2:15  Ահտ

Ֆաժըր Արապսալիմ – Թիւ 6-ին յաղթականը      2:15  Անսար

Ռիատա Ուալ Ատապ – Շապապ Թրիփոլի 2:15  Թրիփոլի

Ահլի Սայտա – Խըյուլ            2:15        Սաֆա

Նահտա Պար Էլիաս – Հարաքեթ Շապապ  2:15  Պուրճ Համուտ

ԿԻՐԱԿԻ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐ

Սաժես – Իրշատ                2:15  Սաֆա

ՀՄՄ – Մաուատտէ Թրիփոլի 2:15  Նըժմէ

Իսլահ Պըրժ Շիմալի – Մապարրա  2:15  Ահտ

Նապայ Շիթ – Սալամ Զղարթա     2:15  Պուրճ Համուտ

Ա. ԴԱՍԱԿԱՐԳ

ՈՒՐԲԱԹ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐ  ԺԱՄ  ԴԱՇՏ

Ախա Ահլի Ալէյ – Սաֆա         3:30        Պհամտուն

ՇԱԲԱԹ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐ

Ահտ – Իժթիմահի                3:30        Մարզական Աւան

Թատամոն Սուր – Սալամ Սուր    3:30  Սուր

ԿԻՐԱԿԻ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐ

Շապապ Ղազիէ – Նըժմէ          3:30        Սուր

Շապապ Սահել – Ռասինկ  3:30        Սայտա

Թրիփոլի – Անսար               3:30        Թրիփոլի

Բ. ԴԱՍԱԿԱՐԳ

ՈՒՐԲԱԹ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐ

Ռիատա Ուալ Ատապ – Ահլի Սայտա (Ա. խմբակ)     3:30  Թրիփոլի

Ֆաժըր Արապսալիմ – Հարաքեթ Շապապ (Բ. խմբակ)   3:30  Արապսալիմ

ՇԱԲԱԹ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐ

Նապայ Շիթ – Մաուատտէ Թրիփոլի (Ա. խմբակ) 3:30  Նապայ Շիթ

Խըյուլ – Ահլի Նապաթիէ (Բ. խմբակ)     3:30  Ահտ

ԿԻՐԱԿԻ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐ

ՀՄԸՄ – Շապապ Թրիփոլի (Ա. խմբակ)   3:30  Ահտ

Նահտա Պար Էլիաս – Սալամ Զղորթա (Ա. խմբակ)     3:30  Խիարա

Սաժես – Մապարրա (Բ. խմբակ)  3:30  Սաֆա

Իսլահ Պըրժ Շիմալի – Իրշատ (Բ. խմբակ)      3:30  Սուր

Ստորեւ կու տանք ֆութսալի ախոյեանութեան մասնակցող խումբերը.

Ա. ԴԱՍԱԿԱՐԳ

Լիբանանեան համալսարան, Սեն Ժոզեֆ համալսարան, Սատաքա, Օլ Սփորթց, Ամերիկեան համալսարան, Նատուա Քամաթիէ, Ժամհուր, Հատաֆ, Ներքին ապահովութեան ուժեր, Թրիփոլի, Պրուս Քաֆէ եւ Հալուսիէ:

Բ. ԴԱՍԱԿԱՐԳ

Ա. ԽՄԲԱԿ.- Հարեթ Հըրէյք, Ղըպէյրի, Արայա Շաապի, Օլիմփիք Սայտա, Ռապիհ, Ալամիէ, Ամին եւ Ամերիկեան դեսպանատուն:

Բ. ԽՄԲԱԿ.- Նըժմեթ Խալիժ, Լիբանանեան բանակ, Ալամուն, Ամալ Պիքֆայա, Սին էլ Ֆիլ, Շապապ Պաթրուն, Շուէյֆաթ եւ Ռըսոլ Ժունիէ:

 

 

 

 

Share this Article
CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )